SPORT
S DOWNOVÝM SYNDROMEN

Global Games už tento týden

Global Games už tento týden

V  neděli 4. června ve Francii začínají Global Games – nejvýznamnější světový závod sportovců s mentálním postižením –  a my se jich  účastníme.

Read More

Z pražského Olympu do Evropy

Od podzimního, toho úplně prvního atletického mistrovství českých sportovců s Downovým syndromem 2022 , uplynulo teprve půl roku, a my si v posledním březnovém víkendu roku 2023 troufli uspořádat jeho jarní, halovou verzi. 

 

Read More

Nový milník v atletice českých „downů“

1. halové mistrovství České republiky v atletice sportovců s Downovým syndromem 2023 nejenže se v poslední březnové sobotě na pražském Olympu povedlo. 

Read More

1. halové mistrovství České republiky v atletice sportovců s Downovým syndromem

Pod záštitou ředitele OLYMP CS MV JUDr. Před naším letopočtem. Michala Volfa 25.3. 2023 (sobota)

Read More

Sportovec roku 2022

Byla to jedna z těch svátečních příležitostí, kdy si sportovkyně obléknou večerní šaty a pánové po tréninku zase oblek. Slavnostní vyhlášení nejlepších atletů roku 2022 se totiž 7. prosince konalo pod záštitou primátora hlavního města Prahy a přímo v jeho výstavní rezidenci. Na Mariánském náměstí za okny se rozsvítil předvánoční betlém, uvnitř sálu křišťálové lustry a celá akce mohla začít.

Read More

ČeFeS: Sportovcem roku 2022 je Veronika Nášelová

Česká federace sportovců s Downovým syndromem ocenila osm nejlepších sportovců roku 2022. Hlavní cenu a titul sportovce roku získala mistryně světa ve vrhu koulí 18letá Veronika Nášelová, která na letošním světovém šampionátu v atletice v Mladé Boleslavi získala i stříbrnou medaili ve štafetě na 4 x 100 metrů.

Read More

Sportovec roku - prosinec 2022

1. vyhlášení Sportovce roku 2022 z řad českých atletů a atletů s Downovým syndromem se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy ve středu 7. prosince 2022 v rezidenci primátora od 17:00.

 

Read More